Beskrivning
Ett vackert doftljus i ett glas med vackert mönster i färgerna gult och guld, från Affari of Sweden. Doftljuset har en härlig doft av verbena och lime. Ljusets fyllning är sojavax vilketär helt naturligt ochär giftfritt. Doftljus som består utav sojavax ger mer doft än ljus gjorda av paraffin, den lägre smältpunkten av sojavax resulterar i en större flytande vaxpool runt veken vilket i sin tur avdunstar doften ut i luften.
Doften av verbena och lime kommer att sprida sig i ditt hem och inge ett inre lugn och känsla av behag. Förutom den underbara doften är doftljus hemtrevligt och ger ett mysigt och behagligt ljussken i ditt hem. Detta doftljus kan du njuta av i ca 48 timmar.
Specifikationer
Storlek på produkt:ø 7/9 x H 10 cmFärg:Gul, guldMaterial:Glas, sojavaxIngår i förpackningen:1 stBrinntid:48 timmarOBS!Lämna aldrig ett ljus obevakat! En brand kan uppstå och spridas snabbt!
Det finns inga recensioner än.